Уил Джонсън, Майк Сейнристил и скъперникът на Мичиган стискат играта на Вашингтон с дълбоки пасове
AP News | 2024-01-09 | 13:08:35

ХЮСТЪН (AP) — Уил Джонсън, Майк Сейнристил и защитата на Мичиган принудиха най-динамичната игра на дълбоки пасове в колежанския футбол да потъват и забиват по пътя си на терена с представяне, което накара треньора Джим Харбо да блика.

„Това беше зрелищен мач от нашата защита,“ каза Харбо. -нагоре Майкъл Пеникс, приемник на All-America Рим Одънзе и плодотворното нападение на номер 2 на Вашингтон до един тъчдаун при победа с 34-13 в понеделник вечерта в мача от националния шампионат на плейофа по колежански футбол.

Имаше справедливи въпроси в играта за това как защитата на Мичиган, която беше първа по разрешени ярдове за игра и разрешени точки за игра, ще издържи срещу най-доброто нападение, с което се е сблъсквала този сезон.

„Знаехме, че сме най-добрата защита в страната. Искахме да излезем и да докажем това,” каза защитник Майкъл Барет.

Нямаше никой в ​​Голямата десетка този сезон като Пеникс и триото му динамични широки приемници: Одунзе, Джалън Макмилан и Джа’Лин Полк. Вашингтон поведе страната този сезон в пасове над 20 ярда със 78. Само един дойде в мача за националната титла срещу защитата на координатора Джеси Минтър.

Пеникс се свърза с Одунзе с 44-ярдов удар през четвъртата четвърт.

Пеникс хвърли 255 ярда при 51 опита и едва за втори път този сезон хвърли повече прихващания (две) отколкото пасове за тъчдаун (един). Имаше и някои пропуски, за които Пеникс ще съжалява, особено при четвърти удар през второто полувреме, когато той преобърна широко отворен Одунзе.

„Те направиха някои добри неща“, каза Пеникс. „Чувствам се като от офанзивната страна на топката, просто пропуснахме много възможности, възможности, където трябваше да изпълним най-много, за да помогнем на нашия отбор, да поставим нашия отбор в по-добра позиция, за да стигнем до тази победа.“

Той бе уволнен само веднъж, но за разлика от полуфинала на Sugar Bowl срещу Тексас, напрежението извади Хъски от играта им. Хъски успяха да извършат само 301 ярда, 172 под средното за сезона.

Джонсън, дефанзивният играч на мача, направи първа загуба в първата офанзивна игра от третата четвърт. Втората година корнербек прекъсна странично хвърляне и го закрепи, преди да удари тревата. Това постави полеви гол.

„Този ​​човек, Уил Джонсън, говори на полувремето, че трябва да си върнем тази инерция“, каза Харбо. „И по дяволите, ако не си го върнем в първата игра от второто полувреме. Издърпайте го надолу. Това беше феноменално.”

Върколаците имаха страхотна първа четвърт в офанзива с 229 ярда и завършиха силно с два тъчдауна в последните седем минути на четвъртата.

Между това Мичиган не направи много офанзива, но отново и отново защитата държеше Хъски на разстояние, докато Върколаците поддържаха преднина от 20-13.

След като най-накрая събраха още един тъчдаун удар за да вземе преднина от 27-13 при `12-ярда на Blake Corum с 7:09 до края, защитата подпечата сделката за първата национална титла на Мичиган от 1997 г. насам.

Sainristil, един от лидерите на екипажа с ветерани, взе друг пас на Пеникс, хвърлен под натиск дълбоко в територията на Мичиган, и го върна на 81 ярда към Вашингтон 8.

„Невероятен силен играч“, каза Харбоу за гъвкавия дефанзивен бек.

Две разигравания по-късно Корум отбеляза отново, празненството започна и нямаше повече въпроси относно защитата на Мичиган.